poslať tip priateľovi vytlačiť

Zakladateľ spoločnosti

Jaroslav Matuška (* 2.11.1971 – † 4.9.2004)

zakladateľ firmy a prvý predseda predstavenstva GENERAL TRUCKING, a.s.

Jaroslav Matuška sa narodil dňa 2.11.1971 v dedinke Prestavlky v okrese Žiar nad Hronom.

Svoj profesijný život začal ako elektrotechnik v Pohronských strojárňach, a.s. v Hliníku nad Hronom. Po roku 1990 sa začal intenzívne venovať výučbe anglického jazyka, znalosti ktorého uplatnil v roku 1993 na novom pracovnom mieste ako tlmočník vo firme Slovalco, a.s. Žiar nad Hronom, kde pri svojej práci začal premýšľať o budúcom podnikaní, založení vlastnej firmy v oblasti medzinárodnej prepravy osôb a tovarov.

Pri jeho vytrvalosti, sile a cieľavedomosti dosiahnúť svoj vytýčený cieľ založil dňa 26.júna 1995 vlastnú dopravno-špedičnú firmu Jaroslav Matuška - In Time. Nákupom prvého dodávkového vozidla typu Ford Tranzit začal vykonávať medzinárodnú nákladnú prepravu tovarov, pričom prvé 2 roky sám ako vodič dodávkového vozidla "prebrázdil" celú Európu od Škandinávie až po Pyreneje.

Postupom času a s narastajúcou spokojnosťou zákazníkov, rástol aj vozový park dravo sa rozvíjajúcej dopravnej firmy. V rokoch 1997-1998 pribudli do vozového parku firmy nové dodávkové vozidlá Mercedes Sprinter, vozidla s nosnosťou 3,5t a 7,5t Mercedes Atego ako aj prvé veľké návesové súpravy Mercedes Actros/Schmitz.

V júni 1999 založil Jaroslav Matuška spolu so svojou manželkou Lenkou Matuškovou, akciovú spoločnosť GENERAL TRUCKING, ktorá sa stala zhmotnením jeho dlhodobého úsilia o vybudovanie silnej a nezávislej dopravnej firmy v oblasti medzinárodnej prepravy tovarov na cestách krajín Európskej únie.

Rast spoločnosti priniesol so sebou naliehavú potrebu expanzie z jestvujúcich prenajatých priestorov v Hliníku nad Hronom, ktorá vyústila do výstavby vlastného firemného areálu na zelenej lúke v Žiari nad Hronom -

.

Za účelom zdokumentovania systému kvality práce ako aj trvalého zvyšovania kvality ponúkaných služieb našim zákazníkom, sa rozhodol zaviesť v spoločnosti systém manažérstva kvality podľa normy STN ISO 9001:2000.

Aj keď sa podarilo splniť tieto jeho ciele, nebolo mu dožičené sa z nich tešiť. Jeho mladý život navždy vyhasol po tragickej nehode dňa 4.septembra 2004.